Líbilo se, zkuste, proč #13

Líbila se vám jedna audiokniha a hledáte něco podobného? Zkuste náš tip, řekneme vám proč!

 

Líbila se vám jedna audiokniha? Zkuste tu druhou. My vám řekneme proč!

 

Vlastimil Vondruška – Ulička Hanby

Máte rádi klasickou detektivku? Měli byste zkusit tu historickou od Vlastimila Vondrušky. Věřte nám. Vondruška zasazuje zajímavé detektivní příběhy do historického kontextu a má tu schopnost vytvořit extrémně líbivé a sympatické postavy, kterým budete přát jen to dobré. Hlavní vyšetřovatelé v díle A.C. Doyla mají podobné rysy. Do jisté míry už jsou obě audioknihy historickými detektivkami, protože i od Sherlockovy doby se pomalu a jistě vzdalujeme. V obou audioknihách najvíc najdete chytrý a osvěžující humor, jejich temto je svižné a netrvají dlouhé hodiny. Pokud tedy chcete strávit čas s bystrým a vtipným detektivem, zkuste dát šanci i Vondruškovi. Ač působí jako historická fikce, překvapí vás!

 
David Laňka – Průšvihy Billa Madlafouska

S příběhy party kolem Boříka se setkáváme už dlouho – odehrávají se v 70. letech – a přesto najdete podobné rysy i v dnešních audioknihách, protože jsou nadčasové. Na začátku obou příběhů jsou prima party. Dětí, které tak trochu nechtěně vyhledávají problémy. Anebo si problémy vyhledávají je? Kdybyste se ptali obou part, odpověď bude jasná 🙂 I s Billem Vás čeká spousta lapálií a kulišáren a z toho vyplývajícího humoru. Navíc mají obě audioknihy skvělého vypravěče. Průšvihy Billa Madlafouska načetl skvělý Oldřich Kaiser (a soutěží i v kategorii Nejlepší dětská kniha na Audioknize roku 2015). Zkuste jí dát šanci 🙂

Zdieľaj článok

Komentovať

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ako sa prinutit k uceniu Osobný rozvoj

Vnútorná motivácia: viete PREČO a ako sa prinútiť k učeniu, aj keď to niekedy bolí?

Môj dnešný článok bude o osobnej motivácii. Je super povedať si “budem chodiť na kurz a naučím sa konečne poriadne angličtinu”. Ono to ale nie je len tak. Prinútiť sa naučiť novú zručnosť totiž celkom bolí. Aby sme tieto prekážky dokázali prekonať, musíme poznať najväčšie tajomstvo úspechu, a tým je vnútorná motivácia.

Pokračuj >
Business

Zavádzame na skúšku 4-dňový pracovný týždeň

Rozhodli sme sa, že na skúšku od 1.7. do 2.9.2022 budeme v Audiolibrix fungovať v režime 4-dňového pracovného týždňa, v systéme 100-80-100 – 100% mzdy za 80% času so 100% produktivitou. Veríme, či sa naše očakávania naplnia. A čo bude potom? Uvidíme sami.

Pokračuj >
Osobný rozvoj

5 prekvapivých spôsobov, ako neprestávať rásť

Toto nie je motivačný článok o piatich krokoch, vďaka ktorým sa stanete úspešnými. Ak som vás práve nestratila, verím, že sa spolu vydáme na cestu premýšľania nad tým, ako žijeme a ako využívame príležitosti, ktoré prirodzene máme.

Pokračuj >