Líbilo se, zkuste, proč #13

Líbila se vám jedna audiokniha a hledáte něco podobného? Zkuste náš tip, řekneme vám proč!

 

Líbila se vám jedna audiokniha? Zkuste tu druhou. My vám řekneme proč!

 

Vlastimil Vondruška – Ulička Hanby

Máte rádi klasickou detektivku? Měli byste zkusit tu historickou od Vlastimila Vondrušky. Věřte nám. Vondruška zasazuje zajímavé detektivní příběhy do historického kontextu a má tu schopnost vytvořit extrémně líbivé a sympatické postavy, kterým budete přát jen to dobré. Hlavní vyšetřovatelé v díle A.C. Doyla mají podobné rysy. Do jisté míry už jsou obě audioknihy historickými detektivkami, protože i od Sherlockovy doby se pomalu a jistě vzdalujeme. V obou audioknihách najvíc najdete chytrý a osvěžující humor, jejich temto je svižné a netrvají dlouhé hodiny. Pokud tedy chcete strávit čas s bystrým a vtipným detektivem, zkuste dát šanci i Vondruškovi. Ač působí jako historická fikce, překvapí vás!

 
David Laňka – Průšvihy Billa Madlafouska

S příběhy party kolem Boříka se setkáváme už dlouho – odehrávají se v 70. letech – a přesto najdete podobné rysy i v dnešních audioknihách, protože jsou nadčasové. Na začátku obou příběhů jsou prima party. Dětí, které tak trochu nechtěně vyhledávají problémy. Anebo si problémy vyhledávají je? Kdybyste se ptali obou part, odpověď bude jasná 🙂 I s Billem Vás čeká spousta lapálií a kulišáren a z toho vyplývajícího humoru. Navíc mají obě audioknihy skvělého vypravěče. Průšvihy Billa Madlafouska načetl skvělý Oldřich Kaiser (a soutěží i v kategorii Nejlepší dětská kniha na Audioknize roku 2015). Zkuste jí dát šanci 🙂

Zdieľaj článok

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pocket

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Osobný rozvoj

6 tipov ako z rozhovoru spraviť opäť rozhovor

Prečo by sme sa mali rozprávať o rozhovore? Každý sa vie predsa rozprávať. Naučili sme sa opakovať hlásky, skladať slabiky, prvé slová a vety, prešli sme jednotlivými školskými stupňami, dospeli sme, pracujeme… Lenže „vedieť rozprávať” a „vedieť sa rozprávať” nie je to isté.

Pokračuj >
Životný štýl

Spomaľte: 5 praktických tipov, ako na slow living

Slovo pomalý si nespájame s pozitívnymi pocitmi. Máme radi, keď veci idú rýchlo a plynulo. Autá frčia, aplikácie v telefóne nezdržujú, pracovné stretnutia majú spád, objednávka v reštaurácii dorazí skôr, než si vyzlečieme kabát a stihneme sa usadiť ku stolu. Celý deň sa ženieme, aby sme rýchlo stihli to a ono a aby sme sa ráno mohli opäť zobudiť a pokračovať v nasadenom tempe.

Pokračuj >
Cestovanie

Island – cestovateľské tipy, rady a odporúčania

Opäť ďalší rok, ďalšie ciele, ďalšie sny. Máte aj vy vysnívanú krajinu alebo miesto, ktoré by ste chceli navštíviť? Alebo sa vám to už podarilo? Plníte si svoje cestovateľské sny, keď je to možné?

Pokračuj >