S audiomoľmi o lepšom živote

S audiomoľmi o lepšom živote

S audiomoľmi o lepšom živote

Rubrika

Začíname

Ste audioknižný začiatočník? Vaše kroky by mali viesť do tejto kategórie. Naučíme vás všetko potrebné a potom už je čas si užiť počúvanie.
Audioknihy

Chcete točit podcast?

Nedávno jsme v našem podcastu Audinovinky dostali dotaz na téma toho, jak se vůbec takový podcast připravuje. Michal už na to téma psal čtyřdílnou sérii na svém blogu a já díky tomu připomenutí dostala nápad se na věc podívat znovu na našem blogu.

A tak vzniká článek, který by vám měl pomoci, pokud byste třeba sami chtěli nějaký ten podcast točit. Zajímat by vás mohl i v případě, že třeba posloucháte ten náš a jste zvědaví, jak vlastně celá záležitost vzniká.

Pokračuj >
Audioknihy

Naučím se cizí jazyk jen poslechem?

Nedávno mě inspiroval rozhovor s jedním posluchačem. Dotyčný pán byl značně rozhořčen tím, že k výukové audioknize nemá doprovodný materiál a bez toho se to přece nemůže nikdy naučit. Tak ale fungují audioknihy, k většině poslechových učebnic doprovodné materiály nemáme. Jak to tedy s takovým učením je? Dokáže vás někam dostat?

Pokračuj >
Audioknižné 201 Začíname s počúvaním audiokníh Začíname

Audioknižné 201 – začíname s počúvaním audiokníh

Poznáme to všetci. Keď sa vrhneme na nový šport, nájdeme si novú záľubu alebo sa rozhodneme kúpiť si niečo o čom takmer nič nevieme, je to začiatok utrpenia mladého Werthera.

Keď som začínal behať, všetko sa mi zdalo jednoduché – kúpim si tenisky, trenky a tričko a ide sa na vec. Prišiel som do obchodu s teniskami a bolo mi zle. Ktoré si vybrať? Kde začať? Aký je medzi nimi rozdiel? Prečo je to tak komplikované?

Pokračuj >
Audioknihy

Vysoký bitrate pri audioknihách je ako luxusnejší obal na párkoch

Ak patríte medzi aktívnych konzumentov digitálneho obsahu, kvalita nahrávky je jednou z podstatných vlastností, ktoré vás pri takomto tovare zaujímajú.

To, čo sme niekedy nemuseli riešiť pri CD nosičoch, sa pri digitálnom formáte stalo otázkou číslo jedna:

V akej kvalite je dostupná táto nahrávka?

Keďže kvalita je veľmi ťažko definovateľná vlastnosť, bitrate – alebo tiež dátový tok – sa stali jej synonymom.

Pokračuj >
Kedy bude vznikať u nás viac audiokníh Začíname

Kedy bude vznikať u nás viac audiokníh

Audioknižný trh sa proti tomu knižnému zrodil len nedávno. Guttenberg začal hromadnú tlač kníh v 15. storočí, audioknihy uzreli svetlo sveta až začiatkom 20. storočia. Rozdiel 500 rokov sa len tak preskočiť nedá. Je to ale dôvod, aby audioknihy naďalej zaostávali za knihami? Aký je súčasný stav a vývoj audioknižného trhu?

Pozrime sa na jednotlivé faktory, ktoré hrajú vo vývoji audioknižného trhu úlohu. O existencii niektorých nemajú mnohí ani tušenie.

Pokračuj >

Audioknižné 101 – čo potrebujeme vedieť o audioknihách

Kto je autor a kto interpret audioknihy je každému jasné. Je to prvá informácia, ktorá nás pri hľadaní titulu zaujíma – podobne ako pri filme kto v ňom účinkuje a kto ho režíroval. Čo však znamená to číslo pri kvalite nahrávky? Čo to je skrátená nahrávka a čo dramatizovaná? Môže byť audiokniha dramatizovaná aj keď ju číta jeden interprét?

Pokračuj >

Je poslouchání čtení?

“Ale poslouchání není to samé, jako když to čteš.” – Už jste tu či onu variaci téhle věty slyšeli? Nebyli byste první. Nakolik je ale …

Pokračuj >

5 mýtů o učení cizích jazyků

„Já si prostě myslím, že se to nikdy nenaučím. Musela bych žít v Anglii, nebo jen studovat a nechodit do práce.“ Podobné variace tohoto názoru …

Pokračuj >

Naučte se jazyk s audioknihami

Minulý týden jsem v úvodním článku série zmiňovala, že se teď podíváme na audioknihy – a taky  že ano. Dnes rozdělíme audioknihy podle toho, co …

Pokračuj >