S audiomoľmi o lepšom živote

S audiomoľmi o lepšom živote

S audiomoľmi o lepšom živote

Rubrika

Business

Práca z domu, produktivita, efektivita… to sú spolu s ďalšími témami, o ktorých sa viac dočítate v tejto kategórii. Ak hľadáte tipy na zjednodušenie práce aj zlepšenie vášho života, ste na správnom mieste.
Business

Štvordňový pracovný týždeň v praxi – úspech, či zlyhanie?

V lete minulého roka sme na skúšku spustili štvordňový pracovný týždeň. Teraz je čas pozrieť sa na výsledky. Čo sme sa pri tomto experimente naučili, kde sme narazili… a fungujeme v tomto režime naďalej?

Pokračuj >
Business

Ako nespadnúť do pasce zaneprázdnenosti

Mám veľa práce. Ako často ste niečo také v poslednej dobe povedali? Všetci počúvame tú či onú variantu jednej starej a používanej frázy prakticky každý deň. Lenže mať veľa práce a naozaj niečo skutočného robiť nie sú jedna a tá istá vec. Vysvetlím vám, čo tým myslím.

Pokračuj >
Business

Zavádzame na skúšku 4-dňový pracovný týždeň

Rozhodli sme sa, že na skúšku od 1.7. do 2.9.2022 budeme v Audiolibrix fungovať v režime 4-dňového pracovného týždňa, v systéme 100-80-100 – 100% mzdy za 80% času so 100% produktivitou. Veríme, či sa naše očakávania naplnia. A čo bude potom? Uvidíme sami.

Pokračuj >
sutaz Business

Ako sa pripraviť na prácu z domu a zvládať ju dlhodobo

Korona vírus, alias Covid-19 spravil z väčšiny svetovej populácie pracovníkov z domu bez toho, aby si to vôbec ktokoľvek prial.

Mnohí z týchto ľudí, medzi ktorých môžete patriť aj vy, bola postavená pred situáciu, s ktorou nemala doteraz žiadnu skúsenosť. Transformácia však nenastala postupne ale doslova zo dňa na deň.

Ak patríte medzi týchto šťastných, ktorí z domu pracovať môžu a len bojujete s tým, ako najlepšie na to, ste na správnom mieste.

Pokračuj >
4 kroky k transformácii firmy na prácu z domu Business

4 kroky k transformácii firmy na prácu z domu

Práca z domu (práca na diaľku, telecommuting, remote work) je trend, ktorý sa vyvíja okolo nás už vyše troch dekád. Kvôli technologickým limitom bol jej nástup mierny a takmer nepovšimnutý. V posledných rokoch nastal však jej raketový vzostup. Stále nie všetkými akceptovaný, ale neprehliadnuteľný.

Žiaľ až Covid-19 alias korona vírus ho dostal do zorného poľa aj toho najväčšieho odporcu.

Ak patríte medzi zamestnávateľov, majiteľov firiem či manažérov, ktorí premýšľajú, ako teraz narýchlo a neplánovane prejsť na prácu na diaľku vo vašej firme, čítajte ďalej.

Pokračuj >
Business

List majiteľom firiem v najťažších časoch

Každá z firiem, ktorá si neosvojila alebo sa nepripravila na prácu na diaľku stojí teraz pred obrovskou dilemou – povedať ľuďom, aby zostali doma a stratiť zisk, alebo ich nechať chodiť do práce a riskovať nakazenie?

Pokračuj >
10-autorov-zo-sveta-businessu-marketingu-osobneho-rozvoja-ktorych-by-ste-mali-poznat Business

10 autorov zo sveta businessu, marketingu a osobného rozvoja, ktorých sa oplatí sledovať

Asi to poznáte. Jedného dňa zatúžite prečítať si niečo o businesse, marketingu, reklame či osobnom rozvoji a zostanete paralyzovaní.

Police kníhkupectiev, digitálne knižnice s audioknihami a e-knihami sa doslovne prehýbajú pod záplavou takýchto titulov.

Váš osobní startup, Startup za pakatel, Medonosný marketing, Strategický marketing, Jak na reklamu, Moderní reklama, Šlabikár šťastia, Druhá šanca… a tak ďalej.

Vybrať si spomedzi autorov, ktorí majú čo povedať a nezaplavia vás len množstvom vaty a klišé nie je vôbec jednoduché. Práve naopak. Stáva sa z toho doslovná veda.

Kto teda stojí za to? Ako si vedieť z takejto záplavy vybrať? Ako posúdiť čo má hodnotu a čo už nie?

Pokračuj >
Praca na dialku Business

Je práca na diaľku našou budúcnosťou?

Keď som sa v roku 2003 pripravoval na semestrálne testy na chate, skúšal som viesť svoju vtedajšiu firmu na diaľku. Sedel som na Liptove pri peci s GPRS pripojením, posielal maily s inštrukciami zamestnancom, ponuky zákazníkom, vystavoval faktúry a komplikovane platil účty cez archaický internet banking. Bolo to všetko zničujúco pomalé. A zároveň oslobodzujúce.

Dokázal som robiť na diaľku z miesta, ktoré som si zvolil a kde som sa cítil dobre. Technológie potrebné k reálnemu fungovaniu na diaľku v tom čase ešte neexistovali alebo boli doslovne v plienkach. Aj napriek tomu, toto bol môj prvý úspešný experiment s “remote work”.

Od toho momentu som vedel, že v budúcnosti chcem pracovať iba takto.

Na ten čas som si musel však počkať ďalších 8 rokov.

Pokračuj >