V lete minulého roka sme na skúšku spustili štvordňový pracovný týždeň. Teraz je čas pozrieť sa na výsledky. Čo sme sa pri tomto experimente naučili, kde sme narazili… a fungujeme v tomto režime naďalej?
Mám veľa práce. Ako často ste niečo také v poslednej dobe povedali? Všetci počúvame tú či onú variantu jednej starej a používanej frázy prakticky každý deň. Lenže mať veľa práce a naozaj niečo skutočného robiť nie sú jedna a tá istá vec. Vysvetlím vám, čo tým myslím.
Rozhodli sme sa, že na skúšku od 1.7. do 2.9.2022 budeme v Audiolibrix fungovať v režime 4-dňového pracovného týždňa, v systéme 100-80-100 – 100% mzdy za 80% času so 100% produktivitou. Veríme, či sa naše očakávania naplnia. A čo bude potom? Uvidíme sami.
Korona vírus, alias Covid-19 spravil z väčšiny svetovej populácie pracovníkov z domu bez toho, aby si to vôbec ktokoľvek prial.
Mnohí z týchto ľudí, medzi ktorých môžete patriť aj vy, bola postavená pred situáciu, s ktorou nemala doteraz žiadnu skúsenosť. Transformácia však nenastala postupne ale doslova zo dňa na deň.
Ak patríte medzi týchto šťastných, ktorí z domu pracovať môžu a len bojujete s tým, ako najlepšie na to, ste na správnom mieste.
Práca z domu (práca na diaľku, telecommuting, remote work) je trend, ktorý sa vyvíja okolo nás už vyše troch dekád. Kvôli technologickým limitom bol jej nástup mierny a takmer nepovšimnutý. V posledných rokoch nastal však jej raketový vzostup. Stále nie všetkými akceptovaný, ale neprehliadnuteľný.
Žiaľ až Covid-19 alias korona vírus ho dostal do zorného poľa aj toho najväčšieho odporcu.
Ak patríte medzi zamestnávateľov, majiteľov firiem či manažérov, ktorí premýšľajú, ako teraz narýchlo a neplánovane prejsť na prácu na diaľku vo vašej firme, čítajte ďalej.
Každá z firiem, ktorá si neosvojila alebo sa nepripravila na prácu na diaľku stojí teraz pred obrovskou dilemou – povedať ľuďom, aby zostali doma a stratiť zisk, alebo ich nechať chodiť do práce a riskovať nakazenie?
Asi to poznáte. Jedného dňa zatúžite prečítať si niečo o businesse, marketingu, reklame či osobnom rozvoji a zostanete paralyzovaní.
Police kníhkupectiev, digitálne knižnice s audioknihami a e-knihami sa doslovne prehýbajú pod záplavou takýchto titulov.
Váš osobní startup, Startup za pakatel, Medonosný marketing, Strategický marketing, Jak na reklamu, Moderní reklama, Šlabikár šťastia, Druhá šanca… a tak ďalej.
Vybrať si spomedzi autorov, ktorí majú čo povedať a nezaplavia vás len množstvom vaty a klišé nie je vôbec jednoduché. Práve naopak. Stáva sa z toho doslovná veda.
Kto teda stojí za to? Ako si vedieť z takejto záplavy vybrať? Ako posúdiť čo má hodnotu a čo už nie?
Keď som sa v roku 2003 pripravoval na semestrálne testy na chate, skúšal som viesť svoju vtedajšiu firmu na diaľku. Sedel som na Liptove pri peci s GPRS pripojením, posielal maily s inštrukciami zamestnancom, ponuky zákazníkom, vystavoval faktúry a komplikovane platil účty cez archaický internet banking. Bolo to všetko zničujúco pomalé. A zároveň oslobodzujúce.
Dokázal som robiť na diaľku z miesta, ktoré som si zvolil a kde som sa cítil dobre. Technológie potrebné k reálnemu fungovaniu na diaľku v tom čase ešte neexistovali alebo boli doslovne v plienkach. Aj napriek tomu, toto bol môj prvý úspešný experiment s “remote work”.
Od toho momentu som vedel, že v budúcnosti chcem pracovať iba takto.
Na ten čas som si musel však počkať ďalších 8 rokov.
Tento web používa súbory cookies. Viac informácií tu. Copyright © 2012-2023 Audiolibrix