S audiomoľmi o lepšom živote

S audiomoľmi o lepšom živote

S audiomoľmi o lepšom živote

Rubrika

Zábava

Prečítajte si najlepší milostný príbeh všetkých čias, staňte sa Sherlockom, vyberte si z audioknižnej zoznamky. Skrátka a jednoducho – bavte sa spolu s nami a Audinom.
Audioknihy

Audioknižná výzva 2019

Už ste si mysleli, že ju tento rok vynecháme? Ani náhodou ? Pre mňa je to jedno z mála predsavzatí na tento rok, tak možno bude aj pre vás a na rozdiel od iných snov je aj dosiahnuteľné. Ako vyzerá naša tohtoročná audioknižná výzva?

Pokračuj >
Zábava

Aj Sherlock Holmes má svoj vlastný deň

Ak sledujete náš instagram, tak vám to isto neušlo, ale tento týždeň – teda upresním to, 22. mája bol deň Sherlocka Holmesa (alebo aj narodeniny Arthura Conana Doyla).
22. máj je síce už za nami, ale aj tak sa k nemu ešte vrátim a možno vám poviem zopár zaujímavých informácii, ktoré ste ešte nevedeli a vyvrátim zopár vecí, ktoré si filmári domysleli…

Pokračuj >
Infografika

Avengers sú všade! Ešte aj u nás … v Severskej mytológii

Keďže sa momentálne všetko točí okolo posledného Avengers filmu, tak ani Audiolibrix nezostáva pozadu a sleduje dianie.
Asi už to tušíte, ale rovnako ako väčšina ďalších fantasy príbehov, aj jednotliví Avengers majú svoj základ v mytológii. A tu sa môžete stretnúť s Thorom a Lokim zo severu.
Možno ste to zaregistrovali a možno nie, ale v nedávnej dobe bola vydaná audiokniha Severská mytológia od Neila Gaimana, ktorá uchvacuje fanúšikov.

Pokračuj >
Audino

Ako sa donútiť počúvať klasiku a dať šancu povinnému čítaniu

Všetci sme raz chodili do školy a s povinným čítaním máme svoje skúsenosti. Hlavne s tým, ako sa mu vyhnúť 😀 Existuje doslova milión vecí, ktoré by ste robili radšej než sa pustili do čítania Dostojevského, Kafku, Austenovej alebo Čapka.
Audioknihy v tomto niekedy ťažkom boji môžu pomôcť a možno práve vďaka nim je väčšina povinného čítania ľahko zvládnuteľná.

Pokračuj >
Zábava

Co nás naučily literární hrdinky

8. března jsme oslavili Mezinárodní den žen. A u příležitosti oslav jsem se rozhodla podívat na své oblíbené audioknihy s inspirativními hrdinkami. Ale trochu to otočit. Tady jsou lekce, které jsme si s Mirkou vzaly z některých (audio)knih.

Pokračuj >
Infografika

Vyberte si športovú audioknihu podľa toho, koľko máte času

Áno, väčšinou si audioknihu vyberáte podľa toho, že si nájdete obľúbeného autora alebo vás oslní nejaký bestseller, ale občas je pre vás rozhodujúci aj čas. Keďže máme mesiac, kedy sa tematicky točíme okolo športu, tak som si trochu posvietila práve na audioknihy so športovou tematikou a trochu ich pozoraďovala podľa toho, koľko času vám počúvanie zaberie.

Pokračuj >
Infografika

6 grafů, kterým porozumí jen prokrastinátor

Každý z nás někdy odložil nějaký úkol. A jestli jste neodložili, tak gratulujeme, jste jediný perfektní člověk na světě! Pošlete nám vzkaz, rádi vás poznáme! 🙂
Dneska pro vás máme pár grafů, ve kterých se najde jen opravdový prokrastinátor. Na některé z nás totiž sedí všechny… Ale to bych nahlas nepřiznali. Radši.

Pokračuj >
Audioknihy

Audioknižní výzva 2018

Rok se s rokem sešel a jak už to tak bývá, začátky nového roku jsou znamením plánů pro to období. Jedním z vašich plánů bude určitě poslouchat. O tom ani nemusíme pochybovat, že 🙂

Ale co takhle si dát výzvu, že si letos poslechnete audioknihy, ke kterým byste se možná jinak nedostali?

Pro ty účely jsme zase vytvořili Audioknižní výzvu. Můžete si ji vytisknout a zaškrtávat. A rok báječného poslouchání může začít!

Pokračuj >
Zábava

Knižočka malého audiomola

Máme tu prvý júnový deň a s ním aj MDD, teda neskrátene povedané Medzinárodný deň detí.
Na blogu dnes budeme opäť trochu remeselníčiť a ukážeme si, čo by mal mať každý malý (aj veľký) audiomol a ako si to môže vyrobiť, respektíve je to taká zábavka pre rodičov aj deti, pre všetkých audiomolov, pre odborníkov na rozprávky, pre každého, kto sa nudí alebo pre hocikoho, kto nemá, čo robiť a vlastní nožnice.

Pokračuj >