Slovo pomalý si nespájame s pozitívnymi pocitmi. Máme radi, keď veci idú rýchlo a plynulo. Autá frčia, aplikácie v telefóne nezdržujú, pracovné stretnutia majú spád, objednávka v reštaurácii dorazí skôr, než si vyzlečieme kabát a stihneme sa usadiť ku stolu. Celý deň sa ženieme, aby sme rýchlo stihli to a ono a aby sme sa ráno mohli opäť zobudiť a pokračovať v nasadenom tempe.
Homeschooling -poďme spolu vyvrátiť niektoré mýty, pozrieť sa na výhody vyučovania z domu, ale aj na niektoré praktické tipy, ktoré by vám na rozbehnutie mohli pomôcť.
Ľudia sú hravé tvory. Ako v detstve, tak aj v dospelosti. Paradoxne ale v spoločnosti panuje presvedčenie o tom, že na hru majú nárok skôr deti. Preto sa na hrajúceho sa dospelého pozerá trochu pomedzi prsty. Hranie ale prináša nespočetne veľa benefitov, na ktoré by sme nemali zabúdať.
Lesy boli v minulosti pre človeka prirodzeným životným prostredím. Napriek tomu, že sme sa presunuli do miest a dedín, lesy sme si z nášho DNA vymazať nedokázali. Aj preto sa naše telo a myseľ v lese upokojujú a dostávajú naspäť do rovnováhy. Náš tep sa zníži a hlava, unavená mestským ruchom, sa vyčistí. Sme doma.
Chcete sa zmeniť, poraziť prokrastináciu, zbaviť sa zlozvyku…? Medzi ľuďmi panuje presvedčenie, že k tomu budete potrebovať pevnú vôľu. Avšak toto presvedčenie je možno práve tým, čo vás brzdí. Máte pocit, že takú vôľu jednoducho nemáte – a preto sa vám nikdy nepodarilo splniť si predsavzatie, preto každý začiatok odkladáte zasa na pondelok (alebo nový rok). Mám pre vás dobrú správu – zvládneme to, aj keď si myslíte, že máte slabú vôľu. Nestačí sa spoliehať len na ňu – omnoho viac vám pomôže správne nastavený systém.
Mám to šťastie, že môžem pracovať z domova. Čoskoro som zistila, že nie je všetko také ružové. Najmä preto, že mám doma 5-ročné dieťa. Chcela by som sa s Vami o tieto triky podeliť a inšpirovať Vás, aby to aj u Vás doma fungovalo.
Mozog funguje ako sval. A ak ho nebudeme trénovať, bude ochabovať. A k jeho ochabovaniu prispieva aj nadmerné používanie digitálnych technológií. Tento jav sa nazýva digitálna demencia a môže sa prejaviť u kohokoľvek. Čo je spoločným menovateľom? Hodiny a hodiny trávené pri počítači, televízii či mobilných telefónoch a ďalších elektronických zariadeniach. Dá sa tomu ale nejako predísť?
Žijeme v dobe plastovej. Plasty sú všade okolo nás, od zubných kefiek, tričiek až po automobily. Odborníci však dvíhajú varovný prst: ak neznížime našu spotrebu plastov, do roku 2050 bude v oceánoch viac plastov ako rýb. Ohrozené však nie sú len živočíchy v oceánoch, ale aj ľudia na celom svete. Plasty nie sú len okolo nás, ale aj v nás. Vedeli ste, že za týždeň skonzumujete také množstvo plastu, z akého je vyrobená kreditná karta? Za mesiac si pochutnáte na vešiaku?
Prinášať tému klimatickej zmeny do takej krízy, v akej sme sa momentálne ocitli, sa môže javiť ako trúfalosť. Myslieť si, že globálne otepľovanie nateraz počká, je však veľký omyl. Súčasné dianie vo svete totiž môže byť len predzvesťou ešte väčšej krízy. Ak nepodnikneme potrebné kroky, zažiť ju môžeme už v blízkej budúcnosti.
Tento web používa súbory cookies. Viac informácií tu. Copyright © 2012-2023 Audiolibrix