Ak ste to už zistili na vlastnej koži a chcete sa tomu vyhnúť v budúcnosti, tento článok je pre vás. Ak ste s PayPalom ešte ani nezačali a zvažujete, či je to dobrá voľba, možno vám pomôžem s rozhodovaním. Nič totiž nie je čierno-biele. A určite nim nie je ani všade na internete tak prominentné logo PayPalu.
Mozog funguje ako sval. A ak ho nebudeme trénovať, bude ochabovať. A k jeho ochabovaniu prispieva aj nadmerné používanie digitálnych technológií. Tento jav sa nazýva digitálna demencia a môže sa prejaviť u kohokoľvek. Čo je spoločným menovateľom? Hodiny a hodiny trávené pri počítači, televízii či mobilných telefónoch a ďalších elektronických zariadeniach. Dá sa tomu ale nejako predísť?
Každý za sebou zanechávame elektronickú stopu. Stopu, vďaka ktorej vaše osobné údaje môžu putovať po celom svete, stopu, vďaka ktorej funguje personalizovaná reklama, stopu, vďaka ktorej sa dá vystopovať váš pohyb na webe aj svete.
Do akej miery žijeme v spoločnosti dohľadu? Ako veľmi sme nevedomky sledovaní a ako sú naše dáta používané? Je to vôbec etické? A môžeme dokonca povedať, že žijeme v elektronickom panoptiku?
Odporučiť človeku dobrú knihu, práčku či audioknihu nie je jednoduché. Na prvý pohľad zdanlivo jednoduchá úloha je v skutočnosti komplikovaná a nadmieru komplexná. V tomto článku vám skúsim cez rôzne príklady (nie technické detaily, nebojte) vysvetliť, ako odporúčanie funguje. Poďme na to.
Keď k nám v roku 2011 zavítala Apple Siri, nikto nepredpokladal, ako zmení náš svet. Technologický pokrok napredoval, trendy prichádzali a odchádzali, voice assistant sa však stal neodmysliteľnou súčasťou takmer 100 miliónov užívateľov po celom svete. Teda až na Slovensko. Hlasový asistent nám nič nehovorí, pretože sa hanbíme.
Tento web používa súbory cookies. Viac informácií tu. Copyright © 2012-2023 Audiolibrix