S audiomoľmi o lepšom živote

S audiomoľmi o lepšom živote

S audiomoľmi o lepšom živote

Rubrika

Technológie

Všetko o technologických novinkách aj potenciálnych zádrheloch. Zaujíma vás, ako fungujú systémy odporúčania na weboch, prečo by ste sa mali so svojim telefónom baviť na ulici… a sú pre nás vlastne digitálne technológie dobré alebo zlé? Odpovede nájdete v tejto kategórii.
Ako neplatiť PayPalu za sluzby ktore ss zadarmo Technológie

Ako neplatiť PayPalu za služby, ktoré sú zadarmo

Ak ste to už zistili na vlastnej koži a chcete sa tomu vyhnúť v budúcnosti, tento článok je pre vás. Ak ste s PayPalom ešte ani nezačali a zvažujete, či je to dobrá voľba, možno vám pomôžem s rozhodovaním. Nič totiž nie je čierno-biele. A určite nim nie je ani všade na internete tak prominentné logo PayPalu.

Pokračuj >
Technológie

Digitálne technológie: dobrý sluha alebo zlý pán?

Mozog funguje ako sval. A ak ho nebudeme trénovať, bude ochabovať. A k jeho ochabovaniu prispieva aj nadmerné používanie digitálnych technológií. Tento jav sa nazýva digitálna demencia a môže sa prejaviť u kohokoľvek. Čo je spoločným menovateľom? Hodiny a hodiny trávené pri počítači, televízii či mobilných telefónoch a ďalších elektronických zariadeniach. Dá sa tomu ale nejako predísť?

Pokračuj >
Technológie

Žijeme v elektronickom panoptiku?

Každý za sebou zanechávame elektronickú stopu. Stopu, vďaka ktorej vaše osobné údaje môžu putovať po celom svete, stopu, vďaka ktorej funguje personalizovaná reklama, stopu, vďaka ktorej sa dá vystopovať váš pohyb na webe aj svete.
Do akej miery žijeme v spoločnosti dohľadu? Ako veľmi sme nevedomky sledovaní a ako sú naše dáta používané? Je to vôbec etické? A môžeme dokonca povedať, že žijeme v elektronickom panoptiku?

Pokračuj >
Kníhkupectvo Technológie

Ako súvisia Hry o tróny so Zaklínačom a Dominik Dán s Jussi Adler Olsenom

Odporučiť človeku dobrú knihu, práčku či audioknihu nie je jednoduché. Na prvý pohľad zdanlivo jednoduchá úloha je v skutočnosti komplikovaná a nadmieru komplexná. V tomto článku vám skúsim cez rôzne príklady (nie technické detaily, nebojte) vysvetliť, ako odporúčanie funguje. Poďme na to.

Pokračuj >
Technológie

Prečo by ste sa mali rozprávať so svojim telefónom aj na ulici

Keď k nám v roku 2011 zavítala Apple Siri, nikto nepredpokladal, ako zmení náš svet. Technologický pokrok napredoval, trendy prichádzali a odchádzali, voice assistant sa však stal neodmysliteľnou súčasťou takmer 100 miliónov užívateľov po celom svete. Teda až na Slovensko. Hlasový asistent nám nič nehovorí, pretože sa hanbíme.

Pokračuj >