V zákulisí audioknih: AUDIOSTORY

Na nedávném udílení cen si vydavatelství Audiostory odneslo hned tři ceny za jeden ze svých nejnovějších počinů, Spalovače mrtvol od Ladislava Fukse.

Lukáš Hlavica získal cenu za nejlepšího interpreta. Audiokniha samotná byla oceněna jako nejlepší jednohlasá četba a nakonec si odnesla i pomyslnou třešničku na dortu v podobě ceny pro absolutního vítěze, tedy Nejlepší audioknihu (a pokud jste poslouchali 24. díl našeho podcastu Audinovinky, víte, že mezi vítězi došlo k zajímavé záměně).

Vydavatelství Audiostory nicméně není na české audioknižní scéně žádným nováčkem. Ba naopak. Bylo u samého začátku rozšiřování popularity mluveného slova.

Pokud jste četli článek o Historii audioknih (ale proč to vůbec zmiňuji jako možnost, samozřejmě, že jste ho četli), pak už víte, že Audiostory bylo založeno v roce 1991 a od té doby si ve svém portfoliu drží zejména tituly, které bychom mohli zařadit do klasické literatury.

Já jsem měla nedávno šanci sednout si s Jindřiškou Novákovou, jeho majitelkou a zakladatelkou. A zajímal mě samozřejmě systém výběru audioknih i interpretů, ale i příběh úplného začátku vydavatelství (mimochodem, úsměvný příběh s prodáváním kazet můžete slyšet ve výše zmiňovaných Audinovinkách).

 

 

Zdieľaj článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Umelá inteligencía Technológie

Umelá inteligencia: už ste sa s ňou stretli?

Umelá inteligencia, ChatGPT, AI. Pojmy, ktoré na nás skáču zo všetkých strán, veľmi im nerozumieme, ale podľa všetkého je to niečo skvelé a zároveň desivé. Umelá inteligencia ale je medzi nami už dlho. Dokonca je bežnou súčasťou našich životov, aj keď to možno nevnímate.

Pokračuj >
Osobný rozvoj

Čo ma o strese naučila armáda

Stres. Tohto strašiaka stretnete dnes kdekoľvek. Býva spúšťačom mnohých chorôb, príčinou toho, prečo večer nemôžete zaspať a tak nejako môže za všetko zlé. Že to nie je pravda? A kto teda môže za globálne otepľovanie? Stres! Prečo ste nevyhrali v lotérii? Jo, správne, boli ste v strese a teraz ste ešte viac! Ale teraz vážne…

Pokračuj >
Životný štýl

Peter Podlesný: Výzvou moderného muža je nájsť svoju osobnú víziu a nasledovať ju

Kniha Petra Podlesného Predávanie ohňa sa stala audioknihou roka 2021 a tento triumf sa zopakoval aj v roku 2022. S autorom knihy, zakladateľom platformy Mužom.sk, mentorom a motivačným koučom sme hovorili okrem iného aj o toxickej maskulinite alebo o tom, ako odpočívať a ako sa chrániť pred vyhorením.

Pokračuj >