V zákulisí audioknih: AUDIOSTORY

Na nedávném udílení cen si vydavatelství Audiostory odneslo hned tři ceny za jeden ze svých nejnovějších počinů, Spalovače mrtvol od Ladislava Fukse.

Lukáš Hlavica získal cenu za nejlepšího interpreta. Audiokniha samotná byla oceněna jako nejlepší jednohlasá četba a nakonec si odnesla i pomyslnou třešničku na dortu v podobě ceny pro absolutního vítěze, tedy Nejlepší audioknihu (a pokud jste poslouchali 24. díl našeho podcastu Audinovinky, víte, že mezi vítězi došlo k zajímavé záměně).

Vydavatelství Audiostory nicméně není na české audioknižní scéně žádným nováčkem. Ba naopak. Bylo u samého začátku rozšiřování popularity mluveného slova.

Pokud jste četli článek o Historii audioknih (ale proč to vůbec zmiňuji jako možnost, samozřejmě, že jste ho četli), pak už víte, že Audiostory bylo založeno v roce 1991 a od té doby si ve svém portfoliu drží zejména tituly, které bychom mohli zařadit do klasické literatury.

Já jsem měla nedávno šanci sednout si s Jindřiškou Novákovou, jeho majitelkou a zakladatelkou. A zajímal mě samozřejmě systém výběru audioknih i interpretů, ale i příběh úplného začátku vydavatelství (mimochodem, úsměvný příběh s prodáváním kazet můžete slyšet ve výše zmiňovaných Audinovinkách).

 

 

Zdieľaj článok

Komentovať

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ako sa prinutit k uceniu Osobný rozvoj

Vnútorná motivácia: viete PREČO a ako sa prinútiť k učeniu, aj keď to niekedy bolí?

Môj dnešný článok bude o osobnej motivácii. Je super povedať si “budem chodiť na kurz a naučím sa konečne poriadne angličtinu”. Ono to ale nie je len tak. Prinútiť sa naučiť novú zručnosť totiž celkom bolí. Aby sme tieto prekážky dokázali prekonať, musíme poznať najväčšie tajomstvo úspechu, a tým je vnútorná motivácia.

Pokračuj >
Business

Zavádzame na skúšku 4-dňový pracovný týždeň

Rozhodli sme sa, že na skúšku od 1.7. do 2.9.2022 budeme v Audiolibrix fungovať v režime 4-dňového pracovného týždňa, v systéme 100-80-100 – 100% mzdy za 80% času so 100% produktivitou. Veríme, či sa naše očakávania naplnia. A čo bude potom? Uvidíme sami.

Pokračuj >
Osobný rozvoj

5 prekvapivých spôsobov, ako neprestávať rásť

Toto nie je motivačný článok o piatich krokoch, vďaka ktorým sa stanete úspešnými. Ak som vás práve nestratila, verím, že sa spolu vydáme na cestu premýšľania nad tým, ako žijeme a ako využívame príležitosti, ktoré prirodzene máme.

Pokračuj >