Veľký audioknižný prieskum 2018

Již pátý ročník Velkého audioknižního průzkumu je úspěšně za námi. Zúčastnilo se ho 2389 respondentů a výsledky najdete níže. Zjistíte tak třeba, při čem posloucháme nejraději a kolik lidí poslouchá v práci (nás to značně překvapilo).

 

Infografiku ve formátu PDF můžete stáhnout zde. A přehled výsledků v PDF najdete tady.

Několik zajímavých informací:

 • Více než 70 % respondentů využívá možnost poslouchat audioknihy v práci, převážně jde o práci manuální, kreativní nebo administrativní povahy.
 • Zájem o mobilní aplikace stále progresivně roste, k poslechu už je preferuje téměř polovina respondentů, od loňského roku jde o 30% nárůst.
 • Vícehlasé nezkrácené interpretace stoupají na oblíbenosti, dává jim přednost téměř 27 % posluchačů.
 • Placení kartou online je na vzestupu na úkor Internet Bankingu a jiných platebních metod, společně s karetní platbou přes PayPal tvoří celkem 69 % všech online plateb.
 • 36 % respondentů poslouchá také podcasty, přičemž statistiky se liší v rozdělení českých a slovenských posluchačů – podcasty poslouchá jen 30 % českých respondentů, kdežto slovenských posluchačů je 50 %
 • K poslechu TOP 100 bestsellerů byste potřebovali přes 51 dní.
 • Nejprodávanějším žánrem jsou nadále detektivky a thrillery, tvoří přes 35 % všech prodejů.

Pokud byste si výsledcích raději poslechli, pusťte si speciál našeho podcastu:

Zdieľaj článok

1 komentár

 1. Lubica Holešova
  10. januára 2019 @ 08:37

  Blahoželám, prieskum dopadol skvele aj kvoli Vašej vynikajucej aplikácii.
  Lubica

  Odpovedať

Komentovať

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ako sa prinutit k uceniu Osobný rozvoj

Vnútorná motivácia: viete PREČO a ako sa prinútiť k učeniu, aj keď to niekedy bolí?

Môj dnešný článok bude o osobnej motivácii. Je super povedať si “budem chodiť na kurz a naučím sa konečne poriadne angličtinu”. Ono to ale nie je len tak. Prinútiť sa naučiť novú zručnosť totiž celkom bolí. Aby sme tieto prekážky dokázali prekonať, musíme poznať najväčšie tajomstvo úspechu, a tým je vnútorná motivácia.

Pokračuj >
Business

Zavádzame na skúšku 4-dňový pracovný týždeň

Rozhodli sme sa, že na skúšku od 1.7. do 2.9.2022 budeme v Audiolibrix fungovať v režime 4-dňového pracovného týždňa, v systéme 100-80-100 – 100% mzdy za 80% času so 100% produktivitou. Veríme, či sa naše očakávania naplnia. A čo bude potom? Uvidíme sami.

Pokračuj >
Osobný rozvoj

5 prekvapivých spôsobov, ako neprestávať rásť

Toto nie je motivačný článok o piatich krokoch, vďaka ktorým sa stanete úspešnými. Ak som vás práve nestratila, verím, že sa spolu vydáme na cestu premýšľania nad tým, ako žijeme a ako využívame príležitosti, ktoré prirodzene máme.

Pokračuj >