Audinovinky #1

Na světě je úplně první díl našeho nového podcastu s názvem Audinovinky, ve kterém se budeme (překvapivě) ohlížet za audioknižními novinkami uplynulých týdnů a potažmo i za děním v audioknižním světě.

 

Audino je s námi nenatáčel, ale rozhodně nám fandil a podporoval nás (taky je přesvědčen o tom, že to celé byl jeho nápad – a my nemáme to srdce mu tohle přesvědčení vyvracet).

O čem je řeč?

V prvním díle jsme si popovídali o pár nových audioknihách, jejich autorech i případných předchozích dílech a na přetřes přišla i filmová zpracování. Odkazy na jednotlivé audioknihy, knihy i filmy najdete níže.

Audioknihy:

Jonas Jonasson – Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)
Jonas Jonasson – Analfabetka, která uměla počítat
Jonas Jonasson – Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
Jonas Jonasson – Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
Bernard Minier – Mráz
Bernard Minier – Kruh
Sun-c´- Umění války
Tom Michell – Co mě naučil tučňák
Erilian – Město čarodějů

Knihy

Mario Puzo – Kmotr
JK Rowling – Harry Potter

Filmy

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

 

 

 

 

 

Zdieľaj článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Umelá inteligencía Technológie

Umelá inteligencia: už ste sa s ňou stretli?

Umelá inteligencia, ChatGPT, AI. Pojmy, ktoré na nás skáču zo všetkých strán, veľmi im nerozumieme, ale podľa všetkého je to niečo skvelé a zároveň desivé. Umelá inteligencia ale je medzi nami už dlho. Dokonca je bežnou súčasťou našich životov, aj keď to možno nevnímate.

Pokračuj >
Osobný rozvoj

Čo ma o strese naučila armáda

Stres. Tohto strašiaka stretnete dnes kdekoľvek. Býva spúšťačom mnohých chorôb, príčinou toho, prečo večer nemôžete zaspať a tak nejako môže za všetko zlé. Že to nie je pravda? A kto teda môže za globálne otepľovanie? Stres! Prečo ste nevyhrali v lotérii? Jo, správne, boli ste v strese a teraz ste ešte viac! Ale teraz vážne…

Pokračuj >
Životný štýl

Peter Podlesný: Výzvou moderného muža je nájsť svoju osobnú víziu a nasledovať ju

Kniha Petra Podlesného Predávanie ohňa sa stala audioknihou roka 2021 a tento triumf sa zopakoval aj v roku 2022. S autorom knihy, zakladateľom platformy Mužom.sk, mentorom a motivačným koučom sme hovorili okrem iného aj o toxickej maskulinite alebo o tom, ako odpočívať a ako sa chrániť pred vyhorením.

Pokračuj >