Co posloucháme #10

Konec listopadu se blíží mílovými kroky a na černý pátek (podívejte se mimochodem na zlevněné kupony a členství) se s vámi zase chystáme podělit o to, co zrovna posloucháme. Asi vás vůbec nepřekvapí, že hned v závěsu je dotaz na to, co posloucháte vy – a hlavně jak se vám to líbí? Komentáře, mail, volejte, kdekoli nám to řekněte 🙂

 

Mirka

300No môžem asi ako jediný človek (teda okrem zvukára) povedať, že počúvam najnovinkovatejšiu novinku Dominika DánaSmrť na druhom brehu, ktorá sa práve nahráva. Nie že by som nemala čas. Pri cestovaní si vždy môžem pustiť audioknihu, ale pravda je, že po pár hodinách v nahrávacom štúdiu jednoducho už nemám náladu na audioknihy 🙂
Táto kniha je pre mňa osobne špeciálna. Na to, že v jeho knihách narážam na známe miesta som zvyknutá, ale toto je trochu iné. Tentokrát sa dotýka priamo môjho domova a miest, kde sa vyskytujem denne, keďže miesto činu sa nachádza v Devínskej Novej Vsi a paradoxne mŕtvolu umiestnil pár metrov od miesta, odkiaľ štartujem na nahrávanie. Takže je to trochu mrazivé tam každý deň stáť.
Z knihy som zatiaľ počula polovicu a premohla som svoju zvedavosť a neprečítala si koniec, takže netuším, ako príbeh končí. Ale aj napriek tomu asi môžem povedať toto (áno, citujem sama seba): „Doteraz som vravela, že sa mi najviac páčil Básnik, ale tak sa mi zdá, že táto bude moja najobľúbenejšia.“
PS: Tí, čo na túto audioknihu netrpezlivo čakajú, už pomaly môžu skákať od radosti, lebo v prvej polovici decembra si budú môcť vykračovať po ulici so sluchátkami a počúvať.

Petra

And I DarkenPetra se nechtěně pustila do historické fikce (a zároveň do psaní o sobě samé er formou, proč ne!) s názvem And I Darken. Popisek audioknihy totiž říkal, že půjde o příběh známeho Vlada Napichovače (tedy Drákuly), jenže Vlad bude dívka – tedy Lada – a sliboval fantasy. Nebo možná jen v Petřině hlavě.

Inu, jde o historii, a tak se seznamujete s historickou postavou Vlada (Lady) spíše než s tou fabulovanou, upírskou. A ocitnete se v Osmanské říši, kde se seznámíte se s řadou politických souvislostí a manévrů.

Petra je nakonec velice šťastná, že si tuto audioknihu pustila, protože je také velice zábavná a dalo by se říci, že i rozmanitá. Není příliš humorná, ale Petra si hodně oblíbila hlavní hrdinku Ladu, která je zatím nekompromisní a to se Petře líbí (mnohé knihy totiž slibují silnou a drsnou hlavní hrdinku, aby pak následně zklamaly). Zároveň si oblíbila jejího bratra Radu (raději ho nebude skloňovat), jenž je naopak tou citlivější složkou a slibuje výše zmiňovanou rozmanitost. Víc už asi Petra neprozradí a tímto vám přeje pěkný den, potažmo víkend.

 

Jakub

500-6Jako milovník dramatizací nemám zrovna mnoho příležitostí dostat se v nabídce audioknih k něčemu novému. Královskou disciplínou mluveného slova se zabývá prakticky jen Radioservis a to ještě většinou čerpá z rozhlasového archivu.

Lačně jsem tedy sáhnul po novince 5x Tom Ripley, která je audioknižní podobou pěti rozhlasových her vysílaných letos v květnu. A moc jsem si to užil! V titulní roli darebáka, který se nezastaví před ničím a který má až neuvěřitelné štěstí ve všech podlostech, které dělá, exceluje Jan Vondráček.

Podobně jako Ripley mění svou identitu, ani Vondráček nemá problém se změnou hlasu, intonace, dýchání a přesně hraje toho antihrdinu, kterému i přes jeho špinavý morální profil musíte držet palce. Dramatizace jsou to krátké, svižné, s působivou hudbou a výbornými výkony herců ve všech dalších rolích. Jednoznačně doporučuji!

 

 

Michal

svabi_audiokniha_onehotbookMoj mierny strach z lietania spôsobuje, že ak niekam letím, tak to ideálne nesmie byť ďaleko. Takže isto chápete, prečo som nikdy neopustil Európu. Teda, fyzicky som ju neopustil.
Ale ako asi väčšina z vás, aj ja som svojich knižných hrdinov následoval kdekoľvek, kde bolo treba. Napríklad Harryho. S Harrym som momentálne v Thajsku a riešime vraždu nórskeho veľvyslanca.
Teda, aby som bol presný, nechodím priamo s ním a nevyšetrujem. Nie, nie. Na toto mám svojich ľudí. Poslal som s ním Hynka Čermáka a ten mi detailne popisuje všetko čo sa deje.
Je to tak bezpečnejšie. Mám všetko z prvej ruky a pritom nemusím chodiť ani do ópiových domov, ani do bordelov, ani na miesto činu. Proste nikam, kde to nie je bezpečné.
Inak je to tu, v Thajsku, docela pekné. Teda až na to, že sú tu skoro všade Šváby. Ale tak, snáď to Harry čoskoro rozlúskne a budeme sa môcť všetci vrátiť domov, do Európy.

 

Ivan

300-1Po dlhšej dobe som sa pustil do počúvania niečoho z domácej ponuky. Áno, je to tak. Vybral som si krimi V lese visí anděl od Nakladatelství Plus. Musím povedať, že ma to od začiatku chytilo. Priam draplo!

Dej začal super, interpretka napriek povahe diela mi sadla (nie som zvyknutý na ženský hlas pri drsnej krimi, priznávam), spracovanie výborné až… až na zvukové predely. Som jedným z ostrých odporcov zvukových predelov. Nepúšťam si hudbu medzi kapitolami pri čítaní knihy, prečo ich mám počúvať pri počúvaní audioknihy? Navyše, pre mňa niekedy ešte vyslovene iritujúce žánrové segmenty a príliš hlučné v porovnaní s čítaným slovom.

Hrozná škoda, lebo inak je audiokniha spravená parádne! V každom prípade je to len malá iritácia, ktorá ma rozhodne neodradzuje od dopočúvania, podobne, ako ma neodradí malé písmo či nepekný font od dočítania dobrej knihy. No nedalo mi to nespomenúť. Možno to niekto z Plusky bude čítať a dá si nabudúce povedať…

Zdieľaj článok

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pocket

1 Comment

  1. Audinovinky #11 | Blog Audiolibrix
    28. novembra 2016 @ 11:49

    […] Články na blogu Vyberte si svého detektiva Co posloucháme #10 […]

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Osobný rozvoj

6 tipov ako z rozhovoru spraviť opäť rozhovor

Prečo by sme sa mali rozprávať o rozhovore? Každý sa vie predsa rozprávať. Naučili sme sa opakovať hlásky, skladať slabiky, prvé slová a vety, prešli sme jednotlivými školskými stupňami, dospeli sme, pracujeme… Lenže „vedieť rozprávať” a „vedieť sa rozprávať” nie je to isté.

Pokračuj >
Životný štýl

Spomaľte: 5 praktických tipov, ako na slow living

Slovo pomalý si nespájame s pozitívnymi pocitmi. Máme radi, keď veci idú rýchlo a plynulo. Autá frčia, aplikácie v telefóne nezdržujú, pracovné stretnutia majú spád, objednávka v reštaurácii dorazí skôr, než si vyzlečieme kabát a stihneme sa usadiť ku stolu. Celý deň sa ženieme, aby sme rýchlo stihli to a ono a aby sme sa ráno mohli opäť zobudiť a pokračovať v nasadenom tempe.

Pokračuj >
Cestovanie

Island – cestovateľské tipy, rady a odporúčania

Opäť ďalší rok, ďalšie ciele, ďalšie sny. Máte aj vy vysnívanú krajinu alebo miesto, ktoré by ste chceli navštíviť? Alebo sa vám to už podarilo? Plníte si svoje cestovateľské sny, keď je to možné?

Pokračuj >